
Inimese tervisega seotud andmeid on traditsiooniliselt kogutud ja säilitatud meedikute poolt. Nende andmete põhjal tehakse inimese tervist puudutavaid otsuseid. Digiajastul on terviseandmeid koondavateks keskkondadeks erinevad tervishoiuasutuste andmebaasid. Eestis näiteks haiglate või perearstide infosüsteemid või Eesti tervise infosüsteem. Samas sisaldavad need niinimetatud terviseinfosüsteemid peamiselt haiguse andmeid, mis on mõned erandid välja jättes kogutud juba siis, kui inimesel on tekkinud kaebused ja vaevused.
Meie uurimisrühma eesmärk on leida sobivad andmekoosseisud ja nende kogumise vahendid, mida inimene ise saaks koguda ja tervishoiutöötajaga jagada. Nii oleks võimalik saada ülevaade inimese terviseseisundist ajal, mil ta ei ole haige või tema krooniline vaevus on kontrolli all, ja leida andmemustreid, mis aitaksid leida tasakaalust kõrvalekaldeid ja ennetada haiguste teket.
Seminari esimeses pooles vaatame olemasolevat terviseandmete ja -informatsiooni kogumise ja vahetamise digikeskkonda ning teises pooles lisame nendele inimese enda kogutavate andmete osa ja nende uurimise suuna.